Paylaş

16 Ocak – Vizyona Giren Filmler


WHIPLASH


whiplashFilm, acımasız bir caz ustasıyla genç davulcu öğrencisi arasındaki gerilimli ilişkiyi ele alıyor. Adrenalini hiç azalmayan bu psikolojik gerilimin kahramanı, Manhattan’da zorlu bir konservatuarda okuyan, daha 19 yaşındaki davulcu Andrew. Babası gibi başarısızlığa uğramaktan korkan Andrew, büyük bir müzisyen olma hedefiyle elleri kanayıncaya kadar egzersiz yapar. Sertliğiyle nam salmış caz ustası Terence Fletcher’dan ders almaya başlar. Fletcher, Andrew'un kapasitesinin sonuna kadar kullanmadan asla başarmış saymayacaktır. Genç bateristin önünde sadece mesleki bir test değil, psikolojik bir sınav da vardır. Andrew, kusursuzluğa erişmek icin insanlığını bile kaybetmeyi göze alır.

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Milles Teller, J.K. Simmons, Melissa Benoist, Paul Reiser, Austin Stowell, Jayson Blair

Süre: 105 Dakika


LEVIATHAN


leviathanAndrey Zvyagintsev’in “Kremlin’le polemiğe giren, yozlaşmaya karşı cesur bir başyapıt” olarak tanımlanan filmi Leviathan, Eyüp Peygamber’in öyküsünden esinleniyor. Barents Denizi’nin kente uzak kıyılarından birinde yaşayan ve bir otomobil tamircisi olan Nikolay, eşi Lilya ve oğlu Romka ile iyi kötü bir hayat sürdürmektedir. Kasabanın belediye başkanı Vadim, Kolya’nın dükkanını, evi ve arazisiyle birlikte satın almayı teklif eder. Ancak doğduğu yerden kopmayı istemeyen Kolya teklifi reddedince, hukuku kendine yontan dev mekanizmasıyla devlet canavarına karşı mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Yönetmen: Andrey Zvyagintsev

Oyuncular: Alexey Serebryakov, Elena Lyadova, Vladimir Vdovitchenkov, Roman Madyanov, Anna Ukolova, Alexey Rozin, Sergey Pokhodaev

Süre: 141 Dakika

2014 Cannes En İyi Senaryo
2014 Münih Arri En İyi Film
2014 Palic En İyi Film Best Film


HACKER


hacker-filmSiber dünyayı global çapta ele alan filmde, izinli olarak salıverilmiş bir suçlu olan Nicholas Hathaway (Chris Hemsworth) Amerikalı ve Çinli partnerleriyle birlikte büyük bir siber suç çetesini Amerika'da, Hong Kong'da ve dünyanın çok değişik yerlerinde kovalar.

Yönetmen: Michael Mann

Oyuncular: Chris Hemsworth Viola Davis William Mapother Jason Butler Harner Leehom Wang

Süre: 133 Dakika

Yorum Yaz

twenty − 4 =