Paylaş

23 Ocak – Vizyona Giren Filmler


BENİM KOMŞUM BİR MELEK (ST. VİNCENT)


benim komşum bir melekBekar bir anne olan Maggie, 12 yaşındaki oğlu Oliver ile Brooklyn’deki yeni evlerine taşınır. Çalıştığı hastanede uzun saatler mesai yapmak zorunda kalan Maggie’nin tek çaresi oğlunu komşusu Vincent’a emanet etmek olur. Fakat Vincent, alkole ve kumara düşkünlüğü ile bilinen emekli, huysuz bir adamdır. Günler geçtikçe Vincent ve Oliver arasında sıra dışı bir ilişki doğar,  Vincent günlük aktivitelerine Oliver’ı da dahil eder. Geçen zaman içerisinde Vincent’in içindeki yufka yürekli ihtiyar ortaya çıkacaktır.

Yönetmen: Theodore Melfi

Oyuncular: Bill Murray, Naomi Watts, Melissa McCarthy, Jaeden Lieberher


NEDEN TARKOVSKİ OLAMIYORUM


neden tarkovksi olamıyorumİşleri bir türlü düzgün gitmeyen ve film yapmayı düşünen cesur bir sinemacı olan Bahadır; bir taraftan hayallerindeki filmi yapmak isterken diğer taraftan da ailesinin herhangi bir iş yapması için baskısı altında kalıyor. Peki çevresinin baskılarına boyun eğip hayallerinden vazgeçecek mi, yoksa sinema dünyasında ayakta kalmak için mücadele mi edecek? “Neden Tarkovksi Olamıyorum” film içinde film çekme öyküsünü anlatıyor.

Yönetmen: Murat Düzgünoğlu

Senaryo: Şebnem Vitrinel, Murat Düzgünoğlı

Oyuncular: Tansu Biçer, Esra Kızıldoğan, Vuslat Saraçoğlu, Menderes Samancılar, Serkan Genç


ARAYIŞ (THE SEARCH)


arayış-the search1999’da Çeçenistan Savaşı sırasında geçen filmde birbirlerine dokunan dört farklı hayatın hikayesi ela alınıyor. Çeçen köyünde yaşayan küçük Hadji’nin anne ve babası gözleri önünde öldürülmüştür. Ablasını da kaybeden Hadji, köydeki bir grup mülteci ile yollara düşer. Kendisini şehir merkezinde bulan Hadji, Avrupa Birliği’nin Heyet Başkanı Carol ile karşılaşır. Bu sırada Hadji’nin ablası Raissa kardeşini bulmak için tüm imkanlarıyla aramaktadır. Hikayenin bir diğer kahramanı olan Kolia ise 20 yaşındaki bir Rus gencidir. Kolia esrar taşırken yakalanıp orduya asker olarak gönderilince dünyanın daha önce hiç görmediği bir yanıyla tanışacaktır.

Yönetmen: Michel Hazanavicius

Oyuncular: Bérénice Bejo, Annette Bening, Maxim Emelianov, Abdul Khalim Mamatsuiev, Zukhra Duishvili

Yorum Yaz

two × four =