Paylaş

5.Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması bu yıl 28-31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

Genel direktörlüğünü Haydar Ergülen'in yapacağı  Şiir Buluşmasının bu yılki onur kanuğu şair Eray Canberk.Şiir Buluşmasına ülkemizin yanı sıra Danimarka, Fransa, İskoçya, Lüksemburg ve Macaristan'tan yirminin üzerinde şair katılacak. Etkinlik çerçevesinde onur konuğu Eray Canberk'ten başka Melih Cevdet Anday ve Aziz Nesin üzerine oturumlar ve şiir okumaları yapılacak.Etkinliğe Türkiye Yazarlar Sendikası, PEN Türkiye Merkez, Kültürlerarası Şiir ve Çeviri Akademisi de destek veriyor. Açılıştan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyetlerin Sesi Korosu ve orkestrası bir konser verecek.

Şiir buluşmasına Türkiye’den katılacak olan şairlerin; Eray Canberk, Haydar Ergülen, Abdülkadir Budak, Adil İzci, Ahmet Ada, Ali Asker Barut, Bengü Özsoy, Gülsüm Cengiz, C. Hakkı Zariç, Halil İbrahim Özcan, Hüseyin Köse, Mahmut Temizyürek, Mehmet Said Aydın, Mustafa Ruhi Şirin, Neşe Yaşın, Nurduran Duman, Onur Akyıl, Orhan Alkaya, Ömer Ateş, Özcan Ünlü, Salih Bolat, Sezai Sarıoğlu, Yeşim Ağaoğlu, Yusuf Uğur Uğurel, A. Emre Cengiz, Ali Kanneci, Can Özgür, Gencer Aytüre, Mesut Doğan, TYS Genel Başkanı Mustafa Köz ve çevirmen Hüseyin Duygu olduğu belirtildi.
Şiir buluşmasına yurt dışından katılacak olan şairler ise; Balazs Szöllössy (Macaristan), Jennifer Wıllıams (İskoçya), Serge Basso (Lüksemburg), Michel Cassir (Fransa), Claire Lajus (Fransa), Gerd Laugesen (Danimarka), Niels Hav (Danimarka), Ursula Andkjaer Olsen (Danimarka), Eva Tind (Danimarka) olacak.

Yorum Yaz

eleven + 16 =