Paylaş

DÜZELTME VE ÖZÜR

Sanat ve Hayat Dergisinin Değerli Okurları;

Toplum için sanat, insanlık için bilim ve özgürlük için politika hedefiyle yeniden yola koyulan Sanat Ve Hayat Dergisinin ilk sayısının kapağında, teknik nedenlerden kaynaklanan bir hata sonucunda Adnan Yücel’e ait olan Biz Kazanacağız Şiiri, Nazım Hikmet imzasıyla yayınlanmıştır.

Siz okurlarımız ile yıllar süren hasrete son vermek ve sizlere güçlü bir merhaba diyebilmek için oldukça iddialı bir dosya konusu hazırlamış, Vaptsarov, Aragon, Adnan Yücel ve Nazım Ustanın dizelerini de kapağımıza taşıyarak yaşadığımız karanlığa meydan okumak istemiştik.

Kapağın son halinde Nazım’ın Güneşi İçenlerin Türküsü Şiirinden bir bölüm bulunması gerekirken basıma yanlışlıkla sayfa tasarım çalışmalarından farklı bir nüshanın gönderilmiş olması sonucunda ortaya çıkan bu durumdan dolayı başta ozanlarımız olmak üzere herkesten özür diliyoruz.

Sanat ve Hayat Dergisi editörleri olarak bu elim hatanın sorumluluğunu üstleniyor ve bir daha böylesi bir durumla karşınıza çık(a)mayacağımıza söz veriyoruz. Asıl kapak tasarımını  sitemizde sizlerle paylaşarak bir daha benzeri bir aksilik yaşanmaması adına gözümüzü dört değil dört bin açacağımıza da söz veriyoruz.

sanatvehayat_kapak-02

 

 

Yorum Yaz

15 − eleven =